Nadanie godności doktora honoris causa Markowi Małeckiemu

Zapraszamy całą społeczność akademicką na uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego odbędzie się nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Markowi Małeckiemu. Uroczystość odbędzie się 6 listopada o godzinie 11:00 w Auditorium Novum.

marek maleckiMarek Małecki urodził się 14 października 1951 roku w Przybranowie (województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski), w rodzinie o wieloletniej tradycji patriotycznej, od pokoleń zamieszkałej na Kujawach.

W roku 1969 ukończył Liceum Ogólnokształcące w Nieszawie. W roku 1974 pod kierunkiem profesora Antoniego Basińskiego z Uniwersytetu Stefana Batorego, a później z UMK ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, uzyskując tytuł magistra chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii.

Przez cały okres swojej wieloletniej pracy zawodowej był związany z kierowaną obecnie przez niego firmą SOLBET oraz produkowanym betonem komórkowym. Po ukończeniu studiów w 1975 roku został zatrudniony w Przedsiębiorstwie Przemysłu Betonów „Prefabet” Solec Kujawski (obecnie SOLBET) poczynając od stanowiska kierownika działu produkcji. W latach 1980-1981 był etatowym działaczem i równocześnie przewodniczącym Komisji Zakładowej ruchu społecznego Solidarność. W wyniku represji stanu wojennego przez okres kilku miesięcy pracował na stanowisku fizycznym. W połowie 1982 roku zaproponowano mu stanowisko mistrza w dziale energetycznym. W latach 1982-1984 ukończył dwuletni kurs i zdobył wszelkie kwalifikacje dozorowe i eksploatacyjne do pracy w różnego rodzaju wydziałach energetycznych.

Załączniki: