Umowa z NAWA podpisana!

Post EkoSET poziomy

Z przyjemnością informujemy, że 30.12.2019 r. otrzymaliśmy podpisaną przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej umowę w sprawie realizacji projektu “EcoSET. Ecology, Science, Education and Technology. Umiędzynarodowienie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w obszarze nauki i edukacji” (akronim: EcoSET).

UTP znalazł się w gronie 19 uczelni z całego kraju, które otrzymały dofinansowanie.

Projekt jest realizowany od 1.10.2019 do 30.09.2021 r. przez dwa wydziały UTP w Bydgoszczy, tj. Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt w ramach Programu Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Kwota dofinansowania projektu wynosi: 1 992 702,50 zł.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu internacjonalizacji w dziedzinie prowadzonych badań naukowych i edukacji na UTP. Zakres projektu obejmuje wspólne działania badawcze w następujących dyscyplinach: inżynieria lądowa i transport, architektura i urbanistyka (WBAiIŚ) oraz zootechnika i rybactwo (WHiBZ).

Projekt EcoSET realizowany jest w partnerstwie z wyższymi uczelniami w Europie i na świecie:

• University of Beira Interior, Portugalia,
• Tarleton State University, Stany Zjednoczone,
• Adana Science and Technology University, Turcja,
• University of Molise, Włochy,
• Justus-Liebig-Universität Gießen, Niemcy,
• Aarhus University, Dania.

W ramach projektu przewiduje się zrealizowanie następujących zadań:

Zadanie nr 1. Organizacja wizyt naukowych między studentami i pracownikami UTP
a instytucjami partnerskimi.
Zadanie nr 2. Dofinansowanie publikacji wspólnych prac naukowych.
Zadanie nr 3. Dofinansowanie wyjazdów pracowników UTP na konferencje o zasięgu międzynarodowym połączone z prezentacją osiągnięć w postaci referatu lub posteru.
Zadanie nr 4. Organizacja konferencji zamykającej podsumowującej projekt.

Gratulujemy wszystkim autorom projektu, a w szczególności pracownikom naszego Wydziału:

• dr hab. inż. Magdalenie Dobiszewskiej, prof. UTP, która pełni funkcję Koordynatora Wydziałowego WBAiIŚ

• mgr inż. Agacie Bukaluk – Specjaliście ds. administracyjno-finansowych WBAiIŚ

które wchodzą w skład Zespołu Zarządzającego Projektem i będą jednymi z głównych wykonawców.

Zapraszamy do śledzenia strony www.ecoset.utp.edu.pl, na której pojawiać się będą aktualności dot. projektu oraz ogłoszenia o naborze na staże i dofinansowanie publikacji naukowych.