VELUX - konkurs o staż

Szansa na staż w Danii

Firma VELUX pragnie zaprosić studentów architektury do udziału w trzynastej edycji konkursu o staż w biurze architektonicznym firmy VELUX w Danii.

Rekrutacja już ruszyła! Aplikacje można nadsyłać do 16 maja 2014 roku. W tym terminie studenci zainteresowani udziałem w konkursie powinni przesłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. odpowiednie dokumenty zawierające: list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz porfolio ze swoim dorobkiem. Dodatkowym zadaniem jest przygotowanie krótkiego opisu ze szkicem domu zbudowanego według idei budownictwa zrównoważonego. Większość dokumentów powinna zostać przygotowana w języku angielskim. Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o staż znajdują się na stronie www.velux.pl/profesjonalisci.architekci/studenci

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszej części jury weryfikuje nadesłane aplikacje, a w drugiej przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne z autorami najlepszych zgłoszeń.

Nagrodą w konkursie jest dwumiesięczna praktyka studencka (1 sierpnia–30 września 2014) w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi. Jest to szansa na uzyskanie cennej wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX pod kierunkiem doświadczonych architektów.
W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.

Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia dwumiesięcznego stażu, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także niewielkie kieszonkowe.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

• 16 maja 2014:                         zakończenie przyjmowania aplikacji
  • 26 maja 2014:                         rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami
  • 6 czerwca:                               ogłoszenie wyników rekrutacji
  • 1 sierpnia – 30 września 2014  staż w biurze architektonicznym VELUX w Danii