Wykład z dr Christian Amblard

Laboratoire «Microorganismes : Génome et Environnement» UMR CNRS
Université Blaise Pascal – Clermont-Ferrand
Progam LLP / Erasmus

W dniu 12 maja 2014 roku w sali seminaryjnej Katedry Kształtowania i Ochrony Środowiska (ul. Sucha 9) o godzinie 9:00 odbędzie się spotkanie i zajęcia z Panem doktorem Christian Amblard (pracownikiem Laboratoire «Microorganismes : Génome et Environnement» UMR CNRS)

Tematyka zajęć dotyczy funkcjonowania ekosystemów jezior – ze szczególnym uwzględnieniem roli pikoplanktonu na przykładzie jezior wulkanicznych z okolic Clermont-Ferrand

Warto nadmienić, że Pan Doktor Amblard był opiekunem wszytstkich studentów (Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP w Bydgoszczy), którzy odbywali studia w Université Blaise Pascal w ramach programu LLP / Erasmus.

Do udziału w spotakaniu zachęcam zwłaszcza studentów kierunku Inżynieria Środowiska

Wszelkich dodatkowych informacji udziela dr inż. Jacek Cieściński