IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna na temat: Organizacja Przedsięwzięć Budownictwa Drogowego

Jedną  wspólną  cechą  całej  nowej perspektywy  finansowej  są  inteligentne  specjalizacje  i to właśnie zagadnienie będzie towarzyszyło wszystkim zainteresowanym nowymi funduszami proponowanymi przez Unie Europejską. Z pięciu klas zaproponowanych specjalizacji  ściśle  związane  z  budownictwem drogowym są trzy. zrównoważona energetyka, surowce naturalne  i gospodarka  odpadami  oraz  inteligentne technologie  kreacyjne.  Ta  problematyka  ma  być podstawą  wymiany  doświadczeń  uczonych i przedsiębiorców  związanych  z  budownictwem drogowym  na  tej  konferencji.  Przykładem zrównoważonej  energetyki  mogą  być  systemy transportowe  przyjazne  środowisku  czy  budownictwo inteligentne  i energooszczędne.  W  grupie  zagadnień dotyczących  środowiska  wymienić  można wykorzystanie materiałowe i energetyczne odpadów np. logistyka  zwrotna,  a  do  zagadnień  związanych z technologiami kreacyjnymi można zaliczyć automatykę i robotykę  procesów  technologicznych.  Z wymienionymi  zagadnieniami  wiąże  się  również problematyka  badań  naukowych  zaproponowanych na poprzednich  konferencjach.  Są  to  m.  in.  Obszary Badawcze    zaproponowanych  w  roku  2013  przez pracowników  Politechniki  Warszawskiej  oraz  badania dotyczące  procesów  logistycznych  przy  budowie  i rekonstrukcji  nawierzchni  prowadzone  w  Akademii Górniczo-Hutniczej  w  Krakowie.  Z  bezpieczeństwem związana  będzie  problematyka  inżynierii  ruchu  oraz budowa  i utrzymanie  nawierzchni  redukujących  hałas. Te  zagadnienia  będą  głównym  celem  strategicznym konferencji.  Ponadto  oczekuje  się,  że  będzie  to wymiana  poglądów  i  upowszechnianie  wiedzy  w  tym zakresie.  Do  dyskusji  zaproszeni  będą  również przedstawiciele  firm  i  zagranicznych  w  tym holenderskich oraz pracownicy naukowi krajów Europy Wschodniej.

Komunikat nr 1 (karta zgłoszenia)