Likwidacja szkód majątkowych

na I edycję studiów podyplomowych

LIKWIDACJA SZKÓD MAJĄTKOWYCH

INFORMACJE OGÓLNE

Ukończenie studiów z zakresu likwidacji szkód majątkowych  umożliwi zdobycie wiedzy i kompetencji, które pozwolą absolwentom na podjęcie zatrudnienia w charakterze rzeczoznawcy terenowego w Towarzystwach Ubezpieczeniowych na terenie całego kraju. Z uwagi na rosnącą ilość i intensywność zdarzeń pogodowych w Polsce, należy się spodziewać rosnącej ilości szkód, a w konsekwencji zapotrzebowania na rzeczoznawców terenowych. Program studiów daje podstawę przygotowania absolwentów do sporządzania wszelkich niezbędnych w procesie likwidacji szkód budowlanych ekspertyz dotyczących m.in.: określania wartości nieruchomości na potrzeby ubezpieczenia, opinii o przyczynach powstania szkód oraz nieprawidłowości w procesie budowlanym, a także inwentaryzacji budowlanych.

Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenie studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku budownictwo, architektura, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, gospodarka przestrzenna, ekonomia i zarządzanie lub kierunków pokrewnych.

Dwusemestralne studia podyplomowe prowadzone będą w systemie niestacjonarnym (piątek, sobota, niedziela). Przewidywane rozpoczęcie zajęć – październik/listopad 2018

Opłata za studia wynosi 3 600,00 zł (1 800,00 zł za semestr)

Miejsce prowadzenia zajęć: Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Al. Prof. S. Kaliskiego 7, Bydgoszcz

Termin rekrutacji: 01.08 – 30.09.2018

Zasady naboru:

1. Kryterium naboru - kolejność zgłoszeń;
  2. Dokumenty:
  • karta zgłoszenia
  • kwestionariusz osobowy
  • dwie fotografie,
  • oryginał odpisu dyplomu studiów wyższych,
  • kserokopia dowodu osobistego,
  • kopia potwierdzająca wpłatę wpisowego 200 zł - (zostanie odliczona od wpłaty za pierwszy semestr),
  • deklaracja wniesienia opłaty za studia.

Zgłoszenia (tylko deklaracja chęci podjęcia studiów) przesyłać drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uruchomienie studiów podyplomowych uzależnione jest od liczby zgłoszeń. Po otrzymaniu potwierdzenia o uruchomieniu I edycji studiów podyplomowych do wszystkich kandydatów rozesłana zostanie informacja o terminie i miejscu składania dokumentów.

PROGRAM KSZTAŁCENIA

Efekty kształcenia – załącznik 1

Plan studiów – załącznik 2

Dokumentem potwierdzającym ukończenie studiów podyplomowych jest świadectwo ich ukończenia wraz z wykazem przedmiotów objętych programem studiów oraz ich wymiarem godzinowym.