kandydaci

Geodezja i kartografia

Wyznacz azymut, poszerz horyzonty

studiuj kierunek geodezja i kartografia

na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Organizacja studiów kierunek geodezja i kartografia realizowany jest na 3,5-letnich stacjonarnych studiach inżynierskich.

Co będziesz studiował – program studiów przede wszystkim obejmuje przedmioty specjalistyczne, na których nabędziesz umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami pomiarowymi, geodezyjnej obsługi obiektów inżynieryjnych, poruszania się w zakresie gospodarki nieruchomościami, czy obsługi aplikacji z zakresu systemów informacji przestrzennej. Zagadnienia realizowane w ramach ćwiczeń terenowych pozwolą Ci uzyskać wiedzę praktyczną dotyczącą realizacji i opracowania kameralnego pomiarów geodezyjnych.

gik_1

Zakładane efekty kształcenia nabycie umiejętności organizacji i współpracy, które niezbędne są w przyszłej pracy zawodowej. Duża liczba zajęć terenowych poprawią zmysł przestrzenny, a prace kameralne przy opracowywaniu i prezentacja wyników pomiarów nauczą dbałości o szczegóły. Jeden z efektów kształcenia zapewnia nabycie umiejętności posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym niezbędnym do przetwarzania wyników pomiarów, tworzenia map, planowania przestrzeni, obsługi inwestycji budowlanych i gospodarowania nieruchomościami.

gik_2

Praktyka zawodowa – integralną część toku kształcenia stanowią praktyki; odbędziesz w czasie studiów 2 tygodnie praktyki zawodowej oraz 2 tygodnie praktyki przeddyplomowej, które pozwolą Ci zdobyć nowe cenne doświadczenia.

Gdzie możesz pracować – absolwenci kierunku geodezja i kartografia znajdują zatrudnienie w urzędach wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych, firmach geodezyjnych i kartograficznych oraz otwierają własną działalność gospodarczą. Ukończenie studiów na tym kierunku umożliwia uzyskanie uprawnień w dziedzinie geodezji i kartografii.

Szczegółowe informacje i zasady przyjęć na kierunek geodezja i kartografia znajdziesz w zakładce „Kandydaci” na www.wbaiis.utp.edu.pl

Kierunek

Specjalność

Kryteria przyjęć

geodezja i kartografia

I stopnia - 3,5-letnie inżynier

Ranking sumy punktów procentowych uzyskanych przez kandydata na pisemnym egzaminie maturalnym z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród:  matematyki (M), fizyki i astronomii (F), chemii (Ch) obliczonej według wzoru:

Σ = [JP(pp albo 2pr) + JO(pp albo 2pr) + 3M(pp)] + [3M(2pr) lub 2F(pp albo 2pr)

lub 2Ch(pp albo 2pr)]

Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub żadnego z przedmiotów do wyboru, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.

baner-staz na start 262
JG RODO WBAiIS