wydzia

KATEDRA ARCHITEKTURY I URBANISTYKI

Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

Budynek B (dawny 2.2)

Nr tel. 52 340 81 19 / email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

strona internetowa: http://www.architektura.utp.edu.pl/

dr
Grześkow Iga
tel. 52 340 81 19

Główne kierunki działalności naukowo – badawczej

• metodologia projektowania i metody projektowania jako pole integracji teorii i praktyki,
  • proces projektowy, jego struktura i możliwości optymalizacyjne,
  • meta-design jako narzędzie kontroli jakości procesu projektowego,
  • oddziaływanie architektury historycznej i współczesnej jako synergia wartości kulturowych,
  • transformacja zdegradowanych struktur przestrzeni metropolii polskich,
  • tereny nadrzeczne i ich rewaloryzacja w kontekście przekształceń centrum miejskiego,
  • restrukturyzacja i rehabilitacja struktur mieszkaniowych miejskich,
  • interdyscyplinarne i transdyscyplinarne implementacje na polu architektury.
  • organizacja sympozjum pt. "Integracja sztuk wszelkich w XXI wieku. Architektura Teatru" (strona internetowa sympozjum - http://architekturateatru.pl/)

Oferta usługowa

• opracowania studialne i projektowo-badawcze dotyczące optymalizacji architektonicznej technologii obiektowej,
  • opracowania studialne i projektowo-badawcze dotyczące oddziaływania kulturowego architektury w przestrzeni zurbanizowanej,