wydzia

referent tech.
pok. I 049
tel. (52) 374-99-60

Główne kierunki działalności naukowo – badawczej

• Badania ekosystemów wodnych,
  • Badania osadów dennych zbiorników wodnych,
  • Hydrobiologiczna ocena stanu ekologicznego ekosystemów wodnych,
  • Badania przebiegu samooczyszczania wód powierzchniowych,
  • Ekologia siedlisk zasolonych,
  • Monitoring przyrody (koordynacja na poziomie krajowym),
  • Ochrona przyrody (projekty planów zadań ochronnych dla obszarów NZK),
  • Taksonomia i zoogeografia (Cd. Carabidac),
  • Modelowanie i prognozowanie jakości wód,
  • Ocena oddziaływania inwestycji na środowisko,
  • Zagadnienia ekonomiki kształtowania i ochrony środowiska,
  • Źródła finansowania inwestycji proekologicznych,
  • Termodynamika i fizykochemia zjawisk powierzchniowych,
  • Ryzyko, zarządzanie ryzykiem,
  • Koncepcja rekultywacji terenów zdegradowanych i ekosystemów.
  • badanie efektywności i niezawodności systemów grzewczych i wentylacyjnych,
  • wykorzystanie osadów ściekowych w procesie współspalania z biomasą,
  • odnawialne źródła energii (OZE),
  • prognozowanie zużycia wody w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz   obiektach użyteczności publicznej,
  • analiza strat wody w systemach wodociągowych,
  • ocena niezawodności funkcjonowania systemów zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na terenach zurbanizowanych,
  • pomiary i obliczenia hydrologiczno-hydrauliczne,
  • badania komór rozprężnych między kanałami ciśnieniowymi a grawitacyjnymi, projektowanie wyciągów gazów za pomocą urządzeń hydraulicznych,
  • badania przyczyn, przebiegu i skutków ekstremalnych zjawisk hydrologiczno-meteorologicznych,
  • modelowanie hydrodynamiczne kanalizacji deszczowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • optymalizacja projektowania i analiza działania sieci kanalizacji deszczowej przy wykorzystaniu modelowania komputerowego,
  • badania chemiczne wody i ścieków
Oferta usługowa
  • Analiza ekosystemów (zwłaszcza wodnych) i ich elementów,
  • Badania monitoringowe środowiska,
  • Analiza i ocena instrumentów ekonomicznych, rynkowych i administracyjno- prawnych stosowanych
    w ochronie środowiska,
  • Modelowanie i kształtowanie ekosystemów,
  • Przeprowadzanie systemowej waloryzacji przyrodniczej,
  • Określenia warunków konserwatorskiej ochrony przyrody,
  • Fizyko-chemiczne badania laboratoryjne, hydrobiologiczne,
  • Analizy laboratoryjne wód i osadów,
  • Opracowywanie programów ochrony środowiska i planów gospodarki odpadami dla jednostki samorządu terytorialnego,
  • Opracowanie i nadzór nad wdrożeniem nowych metod gospodarowania odpadami komunalnymi i przemysłowymi,
  • Opracowanie raportów oddziaływania na środowisko dla inwestycji,
  • Analizy możliwości lokalizacji inwestycji w energetyce odnawialnej (farmy wiatrakowe, farmy fotowoltaiczne),
  • Koncepcja zabezpieczeń składowisk odpadów przemysłowych,
  • Badania klimatu akustycznego,
  • Laboratorium chemiczne( dostosowane do analizy standardowej i instrumentalnej), hydrobiologiczne.
  • Badanie jakości powietrza w pomieszczeniach,
  • Badanie efektywności istniejących instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
  • Badania efektywności elementów systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
  • Ekspertyzy, opinie i opracowania dotyczące instalacji wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji grzewczej
  • Weryfikacja dokumentacji technicznej w zakresie instalacji wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, instalacji grzewczej
  • Wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla różnych typów obiektów
  • Opracowywanie audytów energetycznych