wydzia

KATEDRA MECHANIKI KONSTRUKCJI I MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

Al. Prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

Budynek F, pok. F 222

Nr tel. (052)340-84-11 / fax (052)340-86-40 / e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kierownik Katedry: dr hab. inż. Magdalena Dobiszewska, prof. uczelni

Buchaniec Dariusz

Niespodziana Aleksandra
Szczeblewska Maria

Główne kierunki działalności naukowo – badawczej

• kompleksowe badania i ocena stanu technicznego oraz ustalenie nośności obiektów budowlanych i inżynierskich,
  • projektowanie wzmocnień, renowacji i napraw budynków mieszkalnych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej, obiektów inżynierskich (mostów, wiaduktów, obiektów inżynierii środowiska) oraz obiektów zabytkowych,
  • analizy i obliczenia statyczno-wytrzymałościowe unikatowych i nietypowych konstrukcji budowlanych i inżynierskich,
  • analizy i projektowanie konstrukcji wykonanych z włóknokompozytów i z materiałów warstwowych.

Oferta usługowa

W zakresie badań, analiz nośności i kształtowania konstrukcji inżynierskich, projektów i ekspertyz budowlanych i innych:

• ekspertyzy dotyczące nadmiernych odkształceń i drgań konstrukcji,
  • ekspertyzy związane z ponadnormatywnymi obciążeniami obiektów budowlanych i inżynierskich,
  • ekspertyzy i projekty fundamentów pod maszyny,
  • ekspertyzy i projekty obiektów inżynierskich ochrony środowiska,
  • projekty obiektów użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych,
  • pomiary hałasu,
  • pomiary i analiza drgań konstrukcji.

W zakresie analizy bezpieczeństwa, niezawodności i trwałości konstrukcji:

• ekspertyzy dotyczące stanu technicznego, bezpieczeństwa, niezawodności oraz trwałości konstrukcji budowlanych i inżynierskich (mostów, wiaduktów, estakad),
  • ekspertyzy dotyczące awarii i katastrof budowlanych,
  • analiza stanu technicznego oraz projekty napraw i rewitalizacji obiektów wykonanych w technologii wielkopłytowej,
  • próbne obciążenia obiektów budowlanych (m.in. mostów).

W zakresie doradztwa technicznego dotyczącego konstrukcji budowlanych i analiz optymalizacyjnych:

• oceny techniczne obiektów budowlanych i inżynierskich,
  • ekspertyzy i projekty związane ze zmianą użytkowania obiektów budowlanych, przebudową, nadbudową i wzmocnieniami konstrukcji,
  • weryfikacja dokumentacji budowlanej pod kątem poprawności i optymalności rozwiązań technicznych.
baner-staz na start 262
JG RODO WBAiIS